1   - следећа страна

09.10.2018.

РЕЦИКЛАЖА

еколошка секција

У оквиру активности у току Дечије недеље, eколошка секција је организовала и врло успешно спровела акцију прикупљања старог папира и картона.
Хвала свима који су узели учешће у овој акцији!

05.10.2018.

Часови опет 45 минута

Од понедељка, 8.10.2018 часови ће трајати 45 минута.

01.10.2018.

"Трка за срећније детињство"

Црвени крст

ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ НА АКЦИЈИ

„ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО“

Црвени крст Чукарица и ове године организује акцију под називом „Трка за срећније детињство“ у којој учествује велики број  ђака из свих основних школа на Чукарици.

Током септембра и почетком октобра, ђаци сакупљају новац купујући стартне бројеве, прикупљена средства се касније прослеђују као помоћ болесној и социјално угроженој деци.

Трка ће бити одржана у суботу, 6. октобра 2018. године, са почетком у 10 часова на Атлетском стадиону Републичког завода за спорт, у Кошутњаку.

За нашу школу одређено је 200 стартних бројева. Цена стартног броја  50 динара.

Потребно је да родитељи  који  желе  да  воде  своју  децу, исте пријаве учитељици свог детета или руководиоцу ЦК.

Наравно, није обавезно да куповином стартног броја водите своје дете, али би било лепо и хумано да  продамо  све  стартне картице и тако помогнемо неком детету.

Руководилац Црвеног крста

Жељка Младеновић

29.09.2018.

Уређење школског дворишта

ЕКОЛОШКА СЕКЦИЈА

Дана 11.9.2018. ученици III1 су започели прву у низу предвиђених акција уређења школског дворишта.

Опремљени рукавицама за веома кратко време сакупили су два велика џака и једну велику канту ђубрета.

Апелујемо на све оне који бораве у школском дворишту, како за време наставе, тако и у вечерњим часовима, да смеће бацају у канте, како би нам двориште увек било чисто.

Ученици ће и даље наставити са сличним акцијама.

Руководилац Еколошке секције

Николић Бранка

27.09.2018.

Дечија недеља

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Дечија недеља у Умци

„ МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО“

-          за одрастање без насиља –

од 1. до 7. октобра 2018. године

Активности у Дечијој недељи:

ПОНЕДЕЉАК- 1. октобар

ДАН ЗА ДЕЧИЈА ПРАВА- Пријем првака у Дечији савез

Осликавање спортских терена кредама у боји

ТЕМА: Здрав живот

УТОРАК- 2. октобар

ТРКА ЗА СРЕЋНО ДЕТИЊСТВО

Дечије игре без граница

СРЕДА- 3. октобар

ИЗРАДА ОДЕЉЕЊСКИХ ПАНОА

Тема: „Човек је оно што једе и како живи“

СРЕЂИВАЊЕ УЧИОНИЦА

ЧЕТВРТАК- 4. октобар

ЗНАЧАЈ РЕЦИКЛАЖЕ- прављење костима за маскенбал од рециклиране пластике и папира

УРЕЂЕЊЕ ШКОЛСКОГ ДВОРИШТА „ За срећан и здрав живот- чиста и здрава околина“

ПЕТАК- 5. октобар

МАСКЕНБАЛ- Дефиле ученика нижих разреда и предшколаца ПУ „Цврчак“ у костимима и јесењим шеширима

Пингвин плесом завршавамо активности у Дечијој недељи.

Руководилац Дечијег савеза Наташа Живковић

1   - следећа страна