Летопис за школску 2013/2014. годину
СЕПТЕМБАР
2.9.- свечани пријем првака
4.9.- састанак тима за интерно стручно усавршавање
12.9.- седнице Школског одбора и Савета родитеља; усвојен ГПРШ и Извештај о раду школе
12.9.-1. састанак Стручног актива за развој школског програма
- током септембра остварена је сарадња са Регионалним центром за таленте
19.09.-2. састанак Стручног актива за развој школског програма
30.9.-састанак Ученичког парламента, изабрани представници за Ученички парламент и Вршњачки тим
ОКТОБАР
2.10.- разредно веће од 5.-8. разреда и састанак Тима за инклузију
од 7.до 11.10. обележавање Дечје недеље (размена играчака, цртање кредом у боји-декорисање школског дворишта, масканбал, трка за срећније детињство)
8.10.-састанак Републичке секције стручних сарадника; Постављена изложба радова ликовно-литерарног конкурса "Септембар у мом крају" на нивоу школе
10.10. и 11.10.-урађена статистика за крај школске 2012/13. и почетак школске 2013/14.-Завод за статистику
10.10.-12.10.-реализована екскурзија 8.разреда
11.10.-подељене награде за ликовни и литерарни конкурс "Септембар у мом крају"
12.10.-реализоване екскурзије од 1.-4. и од 5.-7. разреда
16.10.- Регионални центар за таленте тестирао наше ученике
22.10.-примена "Мапа ума" у 6/1 и 6/2
24. и 25.10.-попуњавање табеле за Министарство просвете и науке (подаци о инклузивном образовању за 2012/13. и 2013/14.)
28.10.-радови наших ученика од 1.-4. разреда у конкуренцији за најбоље на тему "Календар-Месеци у години"које је расписало Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Наставник: Снежана Пантић 
29.10.-гостовање песника Чукарице и млађих ученика у нашој школи; 
30.10--поставка паноа са радовима ученика 4/2 на тему библиотеке, припрема за обележавање Светског дана школских библиотека
31.10.-обележавање Светског дана школских библиотека постављањем штанда у холу испред библиотеке, уређивањем паноа са радовима ученика, ликовним и литерарним на тему библиотека, учлањивањем нових чланова, изложбом најчитанијих и препоручених књига;
НОВЕМБАР
4.11.-састанак стручног актива за ШРП
5.11.-разредно веће нижих разреда (1.-4.)
6.11.-разредно веће виших разреда (5.-8.)
7.11.-наставничко веће
8.11.-квиз "Шта знаш о вуку Караџићу?" у библиотеци школе, учествовале екипе из 4/1 и 4/2
12.11.-презентација/предавање о хигијени у продуженом боравку за ученике 1. разреда на тему "Болести прљавих руку"(у сарадњи са Домом здравља)
12.11.-Републичка секција стручних сарадника
13.11.-већа група ученика млађих разреда посетила галерију "Алтамира" на Умци где је постављена изложба "Забран 2013"и том приликом кроз разговор са сликарима ученици су упознали неке нове технике у сликарству, уписали се у књигу утисака.
13.и 14.11.-постављање изложбе ликовних радова ученика од 5.-8. разреда на тему "Јутро"
19.11.-састанак Тима за заштиту од насиља
22.11.-подељене похвалнице и награде ученицима (конкурс "Јутро")
ДЕЦЕМБАР
1.12.-група ученика старијих разреда са наставницама Д.Предојевић, М.Гојнић и И.Панов-Стаменов посетила изложбу "Лабораторија великана" у САНУ.
1.12.-у организацији Ученичког парламента обележен Светски дан борбе против сиде на разредном часу одељења 8/2 поделом црвених трака које су заштитни знак организације за борбу против ове болести;
4.12.-у холу школе (приземље) отворена изложба ликовних радова ученика од 1.до 4.разреда насталих на часовима секције "Дечји атеље" у техници зграфито на тему "Наша поља, плантаже, леје..."Наставник: Снежана Пантић
6.12.-одржано предавање о рециклажи ученицима 4.разреда;од предавача, Бојане Поповић, ученици су сазнали нешто о добијању алуминијума, лименкама, заштити животне средине;
13.12.-на конкурсу "Железница у очима деце"похваљени радови наших ученика који су позвани и на отварање изложбе у Железничком музеју;Наставник: Снежана Пантић 
30.12.-новогодишња журка у организацији Ђачког парламента, педагога и психолога;
-новогодишњи базар ученика 1.до 4.разреда;
-новогодишњи концерт ученика од 1.до 8.разреда који сваке године организује наставница музичке културе-Виолета Ненадић
ЈАНУАР
28.1.2014.- изложба радова "Свети Сава у очима деце" Дечјег атељеа. Наставник: Снежана Пантић
-школско такмичење из физике
29.1.-школско такмичење из српског језика-књижевност
30.1.-школско такмичење из енглеског језика
-акција "Лименка по лименка"-мерење и откуп лименки у дворишту школе
31.1.-школско такмичење из руског језика
-у школи обележен Национални дан без дуванског дима прављењем паноа од радова ученика 5.разреда на ову тему;наставник-Срђан Крстић
1.2.-школско такмичење из математике
                          Ученици трећег разреда који су се пласирали на општинско такмичење:
Марко Куљић 3/3 , 82 бода--наставник: Снежана Пантић
Алекса Пејић 3/1 , 62 бода-настаник: Јелена Милановић
Лана Ђуровић 3/2 , 60 бодова-наставник: Весна Реба
Стефан Пантић Петровић 3/1 , 60 бодова -настаник: Јелена Милановић
Милица Бабић 3/3 , 60 бодова-наставник: Снежана Пантић
Милан Алемпијевић 3/3 , 58 бодова
-наставник: Снежана Пантић
ФЕБРУАР
8.2.-на општинском такмичењу из физике, Милица Теохаревић из 8/3, освојила 2.награду а Михајло коцић из 6/1-3.награду. Наставник: Ирена Панов Стаменов
19.2.-школско такмичење из биологије
22.2.-школско такмичење из хемије
28.2.-на општинском такмичењу из енглеског језика,Страхиња Глигоревић из 8/3, освојио је 3.награду и пласирао се на градско такмичење. Наставник: Ненад Недевски
-на општинском такмичењу из руског језика, Ивана Стевановић из 8/1, освојила је 1. награду и пласирала се на градско такмичење. наставник: Милица Гојнић 
МАРТ
3.3. Општинско такмичење из математике ученици 3. разреда освојили следеће резултате:
Марко Куљић  3/3,  100 бодова-наставник: Снежана Пантић
Стефан Пантић  3/1,  92 бода-настаник: Јелена Милановић
Милан Алемпијевић  3/3,  84 бода
-наставник: Снежана Пантић
Лана Ђуровић  3/2,   82 бода-наставник: Весна Реба
Милица Бабић  3/3,  64 бода
-наставник: Снежана Пантић                                                                                                                                                                                                          Алекса Пејић  3/1,  48 бодова-настаник: Јелена Милановић
9.3.-на општинском такм.из хемије, Марија Хинић из 7/1 освојила је 2.награду и пласман на градско такм; наставник: Милица Брусин
       Алекса Бабић 7/2,2.награда и пласман на градско; наставник-Ирена Панов Стаменов
10.3.-на општинском такмичењу из српског језика, Ивана Ручнов, 8/3, освојила је 3.место и пласирала се на градско; наставник-Силвана Радивојевић
11.3.-на општ.такм.из српског језика-граматика, Александра Николић, 7/3, освојила је 2. место и пласирала се на градско; наставник-Драган Пејић
12.3.на општ.такм.из математике, Милица Теохаревић,8/3, 2.награда
   Анђела Манојловић, 6/2, 3. награда
   Михајло Коцић, 6/1, 3. награда, наставник-Мирјана Никшић
13.3.-математичко такмичење "Мислиша"-учествовало укупно 118 ученика (28 више у односу на прошлу годину) од 1.до 7.разреда и освојили су:
  Дамјан Манојловић, 2/2, 1. награду, Марко Куљић, 3/3, 3. награду, Новица Таминџић, 4/1, 3. награду
Наша школа је поред захвалнице добила поред захвалнице посебну похвалу због великог броја пријављених ученика у односу на број уписаних ученика
14.3.-ученици Цвећарске секције посадили су младе саднице Панчићеве оморике на платоу испред школе, добијене љубазношћу мајке Саре Јовчић, 2/1; наставник: Бранка Николић
16.3.-на окружном такмичењу из физике, Михајло Коцић, 6/1, освојио је 3. награду а Милица Теохаревић, 8/3, пласман на републичко такмичење; наставник-Ирена Панов Стаменов
17.3.-на општ.такм.из техничког и информатичког образовања, марија Хинић, 7/1, својим радом у области архитектура пласирала се на градско такм.наставник-Спасан Црепуља
19.3.-на општ.такм.из биологије, Алекса Бабић, 7/2, освојио је 3. награду
  Павле Ситарица, 7/2, освојио је 3. награду;   наставник-Радмила Караџић
21.3.-на Светски дан поезије, одржано школско такмичење рецитатора за ученике од 1. до 4.разреда; наставник-Јелена Милановић и члан жирија Марија Голубовић
21.3.-обележен Светски дан шума на часовима Чувари природе; ученици 6. разреда су правили пано о шумама и водама са порукама о њиховој важности за очување планете и информацијама о врстама и степену угрожености; наставник- Ирена Панов Стаменов
24.3.-Ивана Стевановић, 8/1, на градском такм. из руског језика освојила 2. награду и пласман на републичко такмичење; наставник- Милица Гојнић
25.3.-креативни тим из наше школе добио 2. награду на Међународном такмичењу Oxford University Press-a за постер на тему "Комуникација у 21.веку"; тим - наставници Ненад Недевски, Срђан Крстић, Марија Голубовић и ученици одељења 7/1
27.3.-одељење 3/3 било на концерту "Пећа и вук" у Београдској филхармонији. Наставник: Снежана Пантић

28.3.-нашу школу посетила Вера Шћекић, представница компаније Oxford University Press како би уручила прикладне поклоне поводом освојене 2. награде на Међународ.такмичењу у Лондону на тему "Комуникација у 21.веку"
28.3.-у Културном центру Раковица одржано финале Фестивала поезије београдских основних школа "Мали победник"где је учествовало двоје финалиста из наше школе: Ана Шарчевић, 3/3, песмом "Септембар у Умци" и Филип Зенели, 3/3, песмом "Летећи Фића". Наставник: Снежана Пантић 
АПРИЛ
9.4.-на градском такмичењу из српског језика, Ивана Ручнов, 8/3, освојила је 1. награду и пласирала се на републичко такмичење; Страхиња Глигоревић, 8/3 и Милица Чорбић, 8/3, освојили су 3. награду; наставник: Силвана Радивојевић
9.4.-ликовна секција "Дечји атеље" у холу школе приредила је изложбу радова на тему "...Дође ласта, дође рода..." Наставник: Снежана Пантић 
15.4.- на градском такмичењу у области архитектура и грађевинарство, Марија Хинић, 7/1, имала је запажен рад који јој је донео пласман на републичко такмичење; наставник- Спасан Црепуља
16.4.-на конкурсу "НАЈЛЕПШЕ УСКРШЊЕ ЈАЈЕ", Мила Марковић, 6/2 и Нина Ђуровић, 7/2, освојиле су 1. места на општини за 6. и 7. разред; наставник-Срђан Крстић
16.4.-у библиотеци почела акција прикупљања књига за децу са Косова, одличан одзив ученика и њихових родитеља
16.4.-професори школе "Дрво арт", представили су своје образовне профиле ученицима 8. разреда у библиотеци школе
24.4.-у организацији стручних сарадница школе а у оквиру професионалне орјентације, обележен је Дан девојчица, гостовањем Љиљане Мандић испред Полицијске управе Града Београда
29.4.-изложба ликовних радова на тему "Доситеј Обрадовић у очима деце" ученика од 1. до 4. разреда у холу школе. Наставник: Снежана Пантић 
29.4.-ИВАНА СТЕВАНОВИЋ,8/1, ОСВОЈИЛА 1.НАГРАДУ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ РУСКОГ ЈЕЗИКА; НАСТАВНИК: МИЛИЦА ГОЈНИЋ
МАЈ
5.5.-на градском такмичењу из математике, Милица Теохаревић, 8/3, освојила је 1. награду и пласман на државно такмичење,
   Анђела Манојловић, 6/2, освојила је 2. награду и пласман на државно такм. наставник- Мирјана Никшић
26.5.-на музичком такмичењу младих виртуоза у Музичкој школи "Петар Коњовић", за извођење композиције на виолончелу, Михајло Симић, 1/1, освојио је 1. награду
28.5.-у оквиру акције ХУМАНИТАРНИ ДАН ИЗАЗОВА одржани су турнири у фудбалу и кошарци; учествовали ученици од 1. до 8. разреда; сав приход иде угроженима од поплава
30.5.-свечани испраћај осмака
30.5.-Анђела Милосављевић, 3/3, освојила је 2. место на општини за ликовни рад на тему "Крв живот значи". Наставник: Снежана Пантић 
31.5.-На међунеродном конкурсу "Дани ћирилице" који је расписало удружење "Дани ћирилице Баваниште" под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја РС, Марко Куљић, 3/3, освојио је 2. награду за ликовни рад на тему "Иницијал". Наставник: Снежана Пантић 
ЈУН/ЈУЛ
3.6.-на општинском такмичењу "Песнички сусрети Чукарице", песмом "Била је то добра шала", Филип Зенели, 3/3, освојио је 2. место. Наставник: Снежана Пантић 
9.6.-ученици првог разреда поставили су у дворишту испред школе еколошке натписе "Чувај природу", "Негуј дрвеће", "Негуј цвеће",...да би показали да већ поседују свест о важности очувања природе
-у току су часови упознавања четвртака са наставницима који ће их учити од 5.разеда и предметима које они предају
-у току су припремне активности за завршни испит
-16.6.2014. понедељак ТЕСТ СРПСКИ ЈЕЗИК у 10:00
-17.6.2014. уторак           ТЕСТ МАТЕМАТИКА    у 10:00
-18.6.2014. среда КОМБИНОВАНИ ТЕСТ у 10:00
-20.6.2014. четвртак Прелиминарни резултати ЗИ на нивоу школе

21.6.2014.субота Пријем и решавање жалби ученика на резултате ЗИ у ОШ
од 8.00 до 16.00 часова
26.6.2014. петак и Попуњав.и предаја листа жеља у ОШ и унос у базу подат.
28.6.2014. субота
од 8.00 до 15.00 часова
6.7.2014. од 8.00 часова Објављ. званич.резулт.расподеле по шк. и обр.профилима у ОШ
6.7.2014. од 20.00 часова Објављ. преосталих слобод. места за упис у др. кругу
7.и 8.7. 2014. Упис ученика у средње школе-први уписни круг
7.7.2014. од 8.00 до 15.00 Попуњавање и предаје листа жеља за др. уписни круг
10.7.2014. од 8-15 Упис ученика у средње школе-други уписни кругшколе
21.6.2014.субота Пријем и решавање жалби ученика на резултате ЗИ у ОШ
од 8.00 до 16.00 часова
26.6.2014. петак и Попуњав.и предаја листа жеља у ОШ и унос у базу подат.
28.6.2014. субота
од 8.00 до 15.00 часова
6.7.2014. од 8.00 часова Објављ. званич.резулт.расподеле по шк. и обр.профилима у ОШ
6.7.2014. од 20.00 часова Објављ. преосталих слобод. места за упис у др. кругу
7.и 8.7. 2014. Упис ученика у средње школе-први уписни круг
7.7.2014. од 8.00 до 15.00 Попуњавање и предаје листа жеља за др. уписни круг
10.7.2014. од 8-15 Упис ученика у средње школе-други уписни круг


-за ученика генерације изабрана Милица Теохаревић, 8/3, за спортисту генерације Петар Миливојевић, 8/3; носиоци Вукове дипломе: Александра Божић, 8/2, Андреја Марковић,8/2, Ивана Ручнов, 8/3, Страхиња Глигоревић, 8/3

26.6.-у свечаној сали општине, носиоци Вукове дипломе, ученик генерације и спортиста генерације имали пријем, свечану доделу награда и коктел
7.7.-резултати завршног теста: просечна оцена на завршном тесту из српског језика је 11,83 (од 16 максималних) из математике 10,61 (од 16 максималних) и из комбинованог теста 5,70 (од 8 максималних)




 

 

Законом заштићено. Сва права задржава Ti Computers Solutions